Zdjęcia ślubne Kłodawa - para młoda całuje się podczas sesji plenerowej nad morzem w Poddąbiu

Zdjęcia ślubne Kłodawa

Inkluzywna fotografia od
Marie Filonenko

Jako Marie Filonenko, fotografka, marzę o tworzeniu pięknych wspomnień dla par młodych wszędzie tam, gdzie jest miłość. Pragnę pomóc Wam podzielić się tymi wspomnieniami z całym otaczającym Was światem. Wykonuję sesje ślubne i inne sesje rodzinne w okolicach Kłodawa i Wielkiopolskiego. Dzięki mojej pasji tworzenia pięknych przekazów, moje ujęcia pozostaną dla Was wspomnieniem na długie lata.

Otwórz portfolio
  • Zdjęcia ślubne - para młoda obejmuje się i całuje w ogrodzie
  • Zdjęcia ślubne pary młodej po wyjściu z kościoła
  • Zdjęcia ślubne w kamperze - para obejmuje się przed wejściem do auta
  • Zdjęcie ślubne eleganckiej pary młodej z bukietem ślubnym w pustym pokoju
O mnie
Marie Filonenko - Fotograf Ślubny Poznań

Cześć, mam na imię Marie Filonenko i jestem fotografką. Moja pasja do fotografii zaczęła się od fotoreportażu, który daje mi nie tylko adrenalinę, ale też pozwala na poznanie ludzi i ich historii. Zainspirowana tym doświadczeniem, dziś zajmuję się inkluzywną fotografią, która stawia na pierwszym miejscu osobowość i emocje. Niezależnie od tego, czy robimy zdjęcia ślubne, rodzinne czy artystyczne, staram się złapać momenty, w których jesteście w zgodzie ze sobą i w pełni swobodni. Dzięki ciekawym stylizacjom i plenerom, moje sesje są oryginalne i niepowtarzalne.

Dlaczego ja?
Panna młoda przytula się do pana młodego nad morzem w Poddąbiu

Po pierwsze, moje podejście do fotografii skupia się na złapaniu emocjonalnych momentów, które podkreślają osobowość i piękno każdego. Po drugie, działam według filozofii inkluzywnej fotografii, która koncentruje się na pasjach, emocjach i dziełach. Po trzecie, moje sesje są inspirowane Tobą i odbywają się w luźnej atmosferze, z prostymi zadaniami i zero oceniania. Po czwarte, mam wrażliwość i refleks, które pozwalają mi wywołać emocje z każdego wydarzenia, a moja umowa zapewnia, że zawsze możesz na mnie liczyć.

Gdzie działam?
Zdjęcia ślubne plenerowe w dworku szlacheckim Poznań Wielkopolska

Jako fotografka ślubna wykonuję sesje na terenie miejscowości Kłodawa oraz innych okolicznych miejscowościach, m.in. Przedecz, Koło, Dąbie, Sompolno i Turek znajdujących się w powiecie kolskim. Poza tym, otwarta jestem na współpracę w każdym rejonie Polski oraz na podróże do innych regionów. Moim marzeniem jest sfotografowanie pięknych ceremonii ślubnych w niezwykłych miejscach na całym świecie.

Jak wyglądają moje zdjęcia ślubne w kościele?

Dobór kościoła do ślubu to ważna decyzja dla narzeczonych. Pragnę im w tym pomóc, dlatego jako fotografka ślubna zawsze stawiam na inicjatywę i aktywnie wspieram parę w wyborze jednej z pięknych świątyń okolicy, takich jak Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej czy Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu jestem w stanie w pełni wykorzystać możliwości jakie daje takie miejsce, tworząc ujęcia z emocjami, które zapadną w pamięci i pozwolą porazić ceremonię na długo po jej zakończeniu.

Zdjęcie ślubne panny młodej w kościele na schodach

Przykładowe kościoły, w których wykonuję sesje

Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej cechuje się wyjątkowo pięknym ołtarzem, a Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny może się pochwalić wspaniałymi witrażami. Z kolei Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny to częsty wybór dla okolicznych par ze względu na atrakcyjne położenie. Innym znanym kościołem jest Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także Parafia pod wezwaniem Świętego Dominika. Poza już wymienionymi Parafia pod wezwaniem MB Częstochowskiej, Parafia pod wezwaniem Nawiedzenia NMP i Parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego też mogą się pochwalić dużą liczbą udzielanych ślubów i chrztów.

Jak wygląda mój reportaż ślubny z wesela?

Mój reportaż ze ślubów to przemierzanie sal weselnych, szukanie interesujących sytuacji do fotografowania i szybkie reagowanie na nie. Dzięki temu zdjęcia, które mam do zaoferowania są oryginalne, zawierają ciekawe detale i przedstawiają cały dzień uroczystości ślubnej. Jako fotografka, szczególną uwagę przykładam do pracy. Bez względu na to, czy weselnikom towarzyszą sale takie jak Hotel Trzy Stawy, Zajazd Basior czy Karczma Miłosna - zawsze zapewniam szczegółowe i profesjonalne zdjęcia.

Zdjęcie ślubne pary młodej przed salą weselną nad morzem podczas zachodu słońca

Przykładowe sale weselne, w których wykonuję sesje

Hotel Trzy Stawy cechuje się atrakcyjną salą balową, a Zajazd Basior może się pochwalić obsługą na wysokim poziomie. Z kolei Karczma Miłosna to częsty wybór dla okolicznych par ze względu na atrakcyjne położenie. Innymi znanymi salami weselnymi są Restauracja Rubina i Hotel Złotogórski. Poza tymi wcześniej wymienionymi Restauracja Biały Fortepian, Zajazd Senator i Sala Bankietowa Venezia też mogą się pochwalić dużą liczbą organizowanych wesel.

Czym różnię się od innych?

Moja fotografia to coś innego niż próba doścignięcia powszechnie obowiązującego kanonu piękna. Do diabła ze światem złożonym z idealnych klonów! Zamiast tego pragnę oddać kim jesteś i do czego aspirujesz, czerpiąc inspiracje ze sztuki reportażu. Pomogę Ci stworzyć koncepcję, doradzę jak ją wykonać i od siebie dorzucę szczyptę magii. Więcej…

Co to inkluzywna fotografia?

Inkluzywna fotografia to połączenie mojej ciekawości świata, empatii do drugiego człowieka i akceptacji odmienności w duchu body positivity. Innymi słowy to sposób realizacji sesji, w której skupiam się na osobowości, a powierzchowność stanowi jedynie jej odbicie. Efekt? Swobodna atmosfera, brak tabu i… fotografie, z których możemy być dumni. Więcej…

Weselezklasa.pl