O mnie

Cześć, mam na imię Marie! Jako fotografka staram się złapać emocjonalne momenty, w których jesteśmy swobodni i w zgodzie ze sobą. Takie, które podkreślają naszą osobowość. Zgodnie z inkluzywną fotografią, wierzę, że piękno jest w każdym z nas, a moim zadaniem jest je tylko wydobyć.

Uwielbiam zdjęcia ślubne, bo jednocześnie dają mi okazję do reporterskich ujęć i ciekawych stylizacji w plenerze. Tych nie brakuje też w moich historiach miłosnych dla par, sesjach rodzinnych, czy artystycznych. Przekonaj się sam/a!


 • hash 24Inkluzywność
 • hash 24Naturalność
 • hash 24Różnorodność
 • hash 24Body positivity
 • hash 24Indywidualizm
 • hash 24Surrealizm
Marie Filonenko fotograf ślubny z Poznania
Fotograf dziecięcy Poznań
Fotograf podróżniczy Poznań
Zachód słońca zdjęcie fotografa
Różowe kwiaty zdjęcie fotografa

Włącz film

Sesja zdjęciowa dla par Poznań
Ciekawe miejsca na sesję ślubną Wielkopolska
Zdjęcia ślubne w Poddąbiu nad Bałtykiem

Po co to robię?

Kiedyś myślałam, że w fotografii chodzi o osiągnięcie perfekcji, łączącej idealnego modela, światło, pozy i scenerię.

Teraz działam według filozofii inkluzywnej fotografii, która skupia się na osobowości człowieka, jego pasjach, emocjach i dziełach. To moja cegiełka w budowie lepszego i bardziej sprawiedliwego świata.

Ciekawe zdjęcie ślubne pary w plenerze pod Poznaniem
Zdjęcia ślubne pary nad polskim morzem

Myślisz, że źle wypadasz na zdjęciach?

Nie jesteś sam/a. Wszyscy mamy krępujące myśli o naszym wyglądzie. Często udajemy kogoś, kim nie jesteśmy, co widać na zdjęciach.

Moim rozwiązaniem są sesje inspirowane Tobą, w luźnej atmosferze, gdzie rozmawiamy o Twoich oczekiwaniach i ograniczeniach. Daję proste zadania, czasami koryguję ustawienie i pozę, żebyś wypadł/a jak najlepiej. Na deser mamy dużo śmiechu i całkowite zero oceniania.

Zdjęcia ślubne nad morzem i w całej Polsce
Zdjęcia ślubne w górach za granicą Polski
Zdjęcia ślubne w Poznaniu

Gdzie działam?

Mieszkam w Poznaniu i wykonuję większość sesji zdjęciowych w obrębie Wielkopolski, np. wśród rogalińskich dębów. Czasami ruszam z Wami w dalsze regiony Polski — w góry lub nad morze, gdzie razem odkrywamy takie perły jak klify Poddąbia. Czujesz niedosyt? To co powiesz na egzotyczną sesję za granicą? Gruzja, czy Tajlandia? Nieważne gdzie, ważne z kim.

Komu kadry skradam?

Checsz posłuchać mojej historii?

To parę słów o moich korzeniach i krętej ścieżce jaka zaprowadziła mnie do fotografii. O moich inspiracjach i o przekraczaniu granic, niekoniecznie tych z wymaganym paszportem.

 • To ja na Sachalinie z olbrzymimi krabami złowionymi przez tatę

  Narodziny

  Kraina krabów i niedźwiedzi

  Sachalin na Dalekim Wschodzie. Tutaj się urodziłam. Moja mama była prawdziwą artystką, a tata geologiem. Poznali się oczywiście w górach, na wspinaczce. Zrządzeniem losu po studiach zamieszkali tam, skąd pochodził mój dziadek, dyrygent i pełnej krwi Koreańczyk.

 • Moje pierwsze zdjęcia powstały właśnie w Tomsku

  Dzieciństwo

  Dzika Syberia

  Dzieciństwo spędziłam w Tomsku, na Syberii. Tej z rzeźbionymi okiennicami i otoczonej dziką przyrodą, a nie błotem i betonem Nowosybirska. Może to dziwne, ale ciepło wspominam miejsce, gdzie mimo -40℃ na dworze uczyłam się jeździć konno w stroju snowboardzistki.

 • Nad Pacyfikiem, w oddali jeden ze słynnych mostów Władywostoku

  Studia

  Wrota Dalekiego Wschodu

  Tata chciał, żebym została inżynierką. Najlepiej taką od nafty i gazu. Nie wyszło. Wyjechałam do Władywostoku studiować sinologię. Nocami wkuwałam chińskie znaki, a dniami urywałam się z wykładów by patrzeć na bezkres Pacyfiku. Zdarzało się, że i zza obiektywu.

 • W podróży na południu Chin, niedaleko Xiamen

  Awantury i podróże

  Studia w Chinach

  Trochę za późno, ale dotarło do mnie, że albo zostanę tłumaczką albo całe życie będę negocjowała zakup chińskich towarów. Lichy był to wybór, więc uciekłam od przeznaczenia zapisując się na studia artystyczne w Chinach. Teraz sobie myślę, że to był dobry pretekst do 4 lat podróży z aparatem po Azji.

 • Całą rodziną na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

  Pora na dom

  Mamo, zostałam pyrą!

  Zakochałam się. To się zdarza, ale tym razem się z tego nie wyleczyłam. Mieszkałam to tu, to tam, aż wylądowałam w Poznaniu. Mamy małe gniazdko na ukochanym przez nas Sołaczu, a w tym gniazdku gagatka. Na imię ma Aurora i kręci się, i wierci nieustannie będąc w centrum naszego wszechświata.

 • pin 24Wyspa Sachalin
 • pin 24Tomsk, Syberia
 • pin 24Władywostok, Daleki Wschód
 • pin 24Xiamen, Chiny
 • pin 24Poznań, Polska

Jak zrobimy Twoją sesję marzeń?

 • send 48
  Odezwij się

  Pierwszy krok należy do Ciebie. Parę słów wystarczy, żebym mogła przesłać Ci swoją ofertę dotyczącą konkretnej sesji. Dobrze jak znasz orientacyjną datę i miejsce.

  Skontaktuj się
 • chat 48
  Poznajmy się

  Pogadajmy przez chwilę. Na żywo lub przez internet. Tak łatwiej będzie nam się poznać. Najważniejsze są dla mnie Twoje oczekiwania. Na pewno omówimy jak je spełnić.

 • check 48
  Ustalmy co i jak

  Przejdźmy do szczegółów. Co, kiedy i jak się odbywa? Co w przypadku złej pogody? Jak się ubrać, a co zabrać ze sobą? Upewniam się, że wszystko jest jasne i podpisujemy umowę.

 • camera 48
  Bawmy się dobrze

  To najprzyjemniejsza część. Już się trochę znamy, mamy dobry plan, więc teraz tylko światła, kamera i magia. Ja dbam o swobodną atmosferę, a Ty po prostu bądź sobą 🙃

Co robię w wolnej chwili?

Odkąd pamiętam marzyłam o swoim zoo. W tej kwestii nic się nie zmieniło, choć na razie zadowalam się dwoma papugami. Kocham jazdę konną. Teraz jednak częściej kłusuję rowerem, bo ciężko gnać na wierzchowcu wraz z moją dwuletnią Aurorą. Mój mąż twierdzi, że to po mnie mała nie może usiedzieć na miejscu. To prawda. Uwielbiam spacery, trekkingi, nurkowanie i… podróże! Z tych ostatnich przywożę całą masę zdjęć. Najlepsze możesz nawet zamówić jako limitowane wydruki.

Zobacz limitowane wydruki
Fotograf ślubny Poznań sesja za granicą
Mama fotograf w Poznaniu
Podróż dżipem przez Himalaje
Sesja zdjęciowa na koniu
Zdjęcia Ślubne Poznań - Para na tle pięknego ogrodu
quote
Słowiki ćwierkają, że…

Wszystko super! Przesympatyczna dziewczyna, zdjęcia są idealne — 100% w klimacie, jakiego oczekiwaliśmy. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystko!

Ania i Mateusz
Czym różnię się od innych?

Moja fotografia to coś innego niż próba doścignięcia powszechnie obowiązującego kanonu piękna. Do diabła ze światem złożonym z idealnych klonów! Zamiast tego pragnę oddać kim jesteś i do czego aspirujesz, czerpiąc inspiracje ze sztuki reportażu. Pomogę Ci stworzyć koncepcję, doradzę jak ją wykonać i od siebie dorzucę szczyptę magii. Więcej…

Co to inkluzywna fotografia?

Inkluzywna fotografia to połączenie mojej ciekawości świata, empatii do drugiego człowieka i akceptacji odmienności w duchu body positivity. Innymi słowy to sposób realizacji sesji, w której skupiam się na osobowości, a powierzchowność stanowi jedynie jej odbicie. Efekt? Swobodna atmosfera, brak tabu i… fotografie, z których możemy być dumni. Więcej…

Weselezklasa.pl